دوره 27، شماره 291 - ( مربوط به بهمن و اسفند 95 1395 )                   جلد 27 شماره 291 صفحات 46-42 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (2768 مشاهده)

با وجود دهه ها بحث و تحقیق در رابطه با رهبری اخلاقی، عمده مقالات مربوط به این حوزه، شدیداً داستانگونه و هنجاری هستند. پیش از این، کار زیادی برای توسعه سیستماتیک یک ساختار رهبری اخلاقی مورد نیاز جهت تست نظریات مربوط به خاستگاه ها و پیامدهای آن، انجام نگرفته است. رهبران می بایست محور هدایت اخلاقی کارمندان باشند و همزمان با آن، مسئولیت رشد عقلانی-وجدانی داخل سازمان را نیز به دوش بکشند. مردم معمولاً فکر می کنند که اخلاق، چیزی درونی و محرمانه است که یک فرد و وجدان او دارند. از نظر آن ها، نحوه تفکر و رسیدن به آرمان ها )مادامی که قانونی و مشروع هستند(، مهم نیست. برخی نیز ممکن است بگویند که اخلاق، هیچ سنخیتی با مدیریت ندارد. با این حال، واقعیت ها، چیز دیگری هستند و می بایست گفت که اخلاق، اگر با هیچ چیزی هم سنخیت نداشته باشد، با مدیریت و رهبری، سنخیت زیادی دارد. رفتار مدیران، در همه شرکت ها پخش میشوند و استانداردهای رفتاری آن ها، بخش مهم و حیاتی جو شرکت محسوب م یشوند و در صورت تثبیت، بخش محوری فرهنگ شرکت را نیز تشکیل خواهند داد.

     
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: مدیریت منابع انساني
دریافت: 1396/1/27 | پذیرش: 1396/1/27 | انتشار: 1396/1/27

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.