دوره 27، شماره 293 - ( 2-1396 )                   جلد 27 شماره 293 صفحات 32-30 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (1748 مشاهده)

همه سازمان‌ها نیازمند افرادی با تفکر استراتژیک هستند. در پژوهشی پیرامون مبحث مدیریت که توسط گروه تحقیق در سال 2013 انجام گرفت، از مدیران خواسته شد مهم‌ترین و حیاتی‌ترین رفتارهای رهبری را که در موفقیت آینده شرکتشان اهمیت دارد، مشخص نمایند که 97 درصد آن‌ها به رفتار استراتژیک اشاره نمودند.

این بدین دلیل است که افرادی که می‌توانند استراتژیک فکر کنند، به چهار شیوه برای سازمان ارزش‌آفرینی می‌کنند. در ابتدا، نگاه رو به جلویی که دارند، به آنها کمک می‌کند تا مطمئن شوند که سازمان برای شرایط آینده‌ای که امروزه به سختی قابل پیش‌بینی است، کاملاً آماده است. دوم اینکه، چشم‌انداز وسیعشان به آنها کمک می‌کند تا از مشکلات و تضادهای بزرگ، از طریق برقراری روابط و تعاملات داخلی بین عناصر سازمان پرهیز نمایند. سوم، تمرکز آنها بر موضوعات خارجی، سازمان را نسبت به روندهای نوظهور اقتصادی و صنعتی آگاه و هشیار می‌کند. چهارم، آن‌ها چشم‌اندازی جهانی دارند.

متأسفانه، فهمیدن این موضوع که آیا متقاضی یک شغل دارای تفکر استراتژیک است یا نه، کار آسانی نیست. اغلب افراد ادعا می‌کنند که همان فردی هستند که شما به دنبالشان هستید، همچنین بیشتر ارزیابی‌ها اطلاعات غلطی به شما می‌دهند. معمولاً، مصاحبه شغلی بهترین فرصت متمایز ساختن افرادی با این استعداد نسبتاً نادر در مقایسه با تعداد زیادی از افراد است که تنها قابلیت‌های تاکتیکی دارند.

متن کامل [PDF 152 kb]   (37 دریافت)    
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: مدیریت منابع انساني
دریافت: 1396/4/18 | پذیرش: 1396/4/18 | انتشار: 1396/4/18

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.