دوره 28، شماره 296 - ( 6-1396 )                   جلد 28 شماره 296 صفحات 50-49 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (1839 مشاهده)
امروزه اهمیت فزاینده اقتصاد دانش‌محور سبب تغییر محیط کسب‌وکار شده است. اقتصاد دانش‌مدار بر پایه‌های خلق و تبادل دانش استوار است و مستلزم تغییر دیدگاه مدیران نسبت به اهمیت استراتژیک منابع انسانی خود به عنوان سرمایه‌های فکری سازمان است. اکنون که دانش سرمایه‌ای استراتژیک برای ‌سازمان‌ها است، فناوری اطلاعات به عنوان تسهیلگر جریان دانش و عملکرد سازمانی به عنوان منبع خلق مزیت رقابتی برای ‌سازمان‌ها خودنمایی می‌کند.
مدیران ‌می‌توانند نقش مهمی را در مدیریت اثربخش فناوری اطلاعات بازی کنند و عدم حمایت کافی این مدیران از پروژه‌های توسعه فناوری اطلاعات منجر به شکست این پروژه‌ها و به هدر رفتن سرمایه‌های مالی ‌سازمان‌ها خواهد شد. اگرچه نقش مدیران در توسعه فناوری اطلاعات در مطالعات گذشته همچون مطالعه موردی در مرکز مطالعات بهروری و کیفیت آمریکا به وضوح مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، اما مطالعات جدید بیش از گذشته بر این نقش حیاتی در توسعه عملکرد سازمانی تأکید می‌کنند. این مقاله به بررسی دقیق‌تر این نقش حیاتی می‌پردازد و مدیران سازمان را تسهیلگران مهم عملکرد سازمانی از طریق مدیریت اثربخش فناوری اطلاعات معرفی می‌کند.
متن کامل [PDF 102 kb]   (15 دریافت)    
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: مدیریت اطلاعات
دریافت: 1396/7/18 | پذیرش: 1396/7/18 | انتشار: 1396/7/18

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.