دوره 29، شماره 306 - ( 6-1397 )                   جلد 29 شماره 306 صفحات 9-4 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (1320 مشاهده)
سال‌هاست که نهادهای سیاست‌گذاری کشور به اجماع رسیده‌اند که ساختار سنتی صنعت –چه تولید و چه خدمات- در فضای رقابت بین‌المللی منجر به خلق ثروت نمی‌شود. اما در عمل، هنوز اتفاق ویژه‌ای در صنعت کشور رخ نداده است و درهای صنعت کشور همچنان به همان پاشنه قبلی می‌چرخند. برخی صاحب‌نظران معتقدند که علت این امر، نداشتن تلقی درست از نوآوری و عدم اتخاذ رویکرد نوآوری متناسب با شرایط کشور نزد سیاست‌گذاران است؛ اینکه واقعاً کدام نوع نوآوری با واقعیات صنعتی و علمی کشور سازگاری دارد و دولت با چه برنامه‌هایی می‌تواند زنجیره نوآوری را در کشور قدرتمند کند.
نبود یک مدل بومی که هم منتج از تجربیات جهانی و هم متناسب با اقتضائات ایرانی باشد باعث شده است که حرکت‌های دولت در حمایت از نوآوری، اثربخشی چندانی نداشته باشد. مجله تدبیر با دعوت از چهار صاحب‌نظر حوزه نوآوری به واشکافی این موضوع پرداخته است که چگونه می‌توان مدل بومی برای نوآوری ارائه کرد. آنچه در پی می‌آید مشروح گفتگوهای این میزگرد است.
متن کامل [PDF 193 kb]   (1 دریافت)    
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: مدیریت تکنولوژی و نوآوری
دریافت: 1397/7/14 | پذیرش: 1397/7/14 | انتشار: 1397/7/14

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.