دوره 29، شماره 312 - ( 12-1397 )                   جلد 29 شماره 312 صفحات 8-11 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (626 مشاهده)
مدیرعامل و مدیران ارشد اجرایی میتوانند این تکنیکهای اثبات شده را برای ایجاد یک تیم با عملکرد بالا به کار گیرند. ارزش تیم با عملکرد بالا مدتهاست که به اثبات رسیده است. به همین دلیل است که سرمایه­گذاران باهوش در استارتاپها اغلب کیفیت تیم و تعامل اعضای بنیانگذار را بیش از خود ایده ارج مینهند. از این روست که ۹۰ درصد از سرمایهگذاران معتقدند هنگامیکه عرضه اولیه عمومی را ارزیابی میکنند، کیفیت تیم مدیریتی مهم‌ترین عامل غیرمالی است و به همین دلیل است که زمانی که تیم برتر با هم و با یک دید کلی فعالیت میکنند، 1/9 برابر احتمال افزایش عملکرد وجود دارد. رید هافمن، یکی از بنیانگذاران لینکدین آن را این طور بیان میکند: «مهم نیست که ذهن و استرتژی شما چقدر بینظیر باشد، در صورتی که انفرادی بازی کنید، همواره به یک تیم میبازید.» اسطوره بسکتبال مایکل جردن نیز همین موضوع را عنوان میکند: «استعداد برنده بازی است، اما کار تیمی و هوش قهرمان میشود.»
اهمیت این موضوع با وجودی که فناوری دیجیتال در حال تغییر مفهوم محل کار و چگونگی انجام کار است، کمرنگ نشده است. بر عکس، از آنجا که کار بیشتر از راه دور انجام میشود، نقش مدیریت به طور فزاینده و هر چه بیشتر ضروری است. مرزهای سنتی شرکت در حال متزلزلشدن هستند و خوداشتغالی رایجتر میشود و مشارکت بیشتر ضرورت مییابد. در حالی­که فناوری برخی از مسائل عملیاتی را حل خواهد کرد، قابلیتهای تکنولوژیک به‌زودی تغییر خواهند کرد.
ساختن یک تیم هچنان سخت است. افراد باهوش، جاهطلب و توانا همواره یک امتیاز هستند اما آنها اغلب عملکرد، نتیجه، خط مشی کسب‌وکار یا جغرافیای متفاوتی دارند و برای نفوذ، منابع و ارتقا رقابت میکنند. بدیهی است که در نتیجه عملکرد تیم برتر، مشغلهای بیپایان است.
با وجود منابع زیادی که برای مشاوره در خصوص اینکه چگونه یک تیم برتر بسازیم وجود دارد، در اینجا ایدههایی را در مورد ترکیب تیم و پویایی آن مطرح میکنیم که به تجربه ارزش خود را ثابت کردهاند.
متن کامل [PDF 137 kb]   (1 دریافت)    
نوع مطالعه: گزارش مورد | موضوع مقاله: سازمان و سیستم
دریافت: 1397/12/26 | پذیرش: 1397/12/26 | انتشار: 1397/12/26